Follow us on

Zelené financování České spořitelny pomůže firmě HOPI snížit objem emisí v množství, které vyprodukuje tisíc aut za jeden rok

Zelené financování České spořitelny pomůže firmě HOPI snížit objem emisí v množství, které vyprodukuje tisíc aut za jeden rok

Dva tisíce tun oxidu uhličitého. To je množství, které v průměru v Česku vyprodukuje tisíc osobních aut za rok za předpokladu, že každé z nich ujede 20,000 km. Právě o takové množství sníží logistická a skladovací společnost HOPI roční objem vyprodukovaných emisí CO2. Stane se tak díky investici do energeticky úspornějších technologií a do instalace vlastních obnovitelných zdrojů energie v chladírenských halách.

Celková investice přesahuje 300 milionů korun. Zhruba čtvrtinu pokrylo financování od České spořitelny. Společnost HOPI také využije dotaci v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost od Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ta bude proplacena až na základě doložení proplacených faktur v budoucnosti. Česká spořitelna proto firmě HOPI poskytne překlenovací úvěr až do proplacení dotace.

„Podpora „zelených“ projektů je jednou ze strategií České spořitelny. Naším záměrem je podporovat transformaci domácí ekonomiky na ekologicky čistější, a také podporovat české rodinné firmy v posilování jejich konkurenceschopnosti. I z tohoto důvodu je pro nás spolupráce s firmou HOPI zásadní,“ uvedl Matúš Púll, manažer udržitelnosti v České spořitelně.

HOPI je česká rodinná firma, která poskytuje komplexní logistické služby (např. skladování a dopravu ve všech teplotních režimech) balení či etiketování. Mezi její hlavní zákazníky patří společnosti Makro, P&G, Nestlé, Lagardere či Olma. Ve svém distribučním centru v Jažlovicích skladuje především mražené produkty (maso, drůbež, ryby, mořské plody, ovoce a zelenina) a jogurty.

„Právě realizujeme projekt v halách v Jažlovicích zahrnující totální rekonstrukci systému chlazení/mražení, výměnu osvětlení a dalších úsporných opatření s využitím odpadního tepla. Tento projekt přinese zásadní úsporu 2023 tun CO2 ročně. V následujících dvou letech budeme do zvyšování energetické účinnosti investovat dále tak, abychom snížili svoji roční uhlíkovou stopu o 6620 tun CO2,“ uvedl Tomáš Neruda ze společnosti HOPI.

Nabídka práce

všechny nabídky

ÚČETNÍ

HOPI je rodinná, dynamicky se rozvíjející se společnost, která nabízí nejen kariérní růst, ale i stabilitu, kvalitu poskytovaných služeb našim zákazníkům. Znají nás v celé Evropě, a jsme na to hrdí. Baví Vás čísla, máte smysl pro detail a analytické…

mzda: 30000 - 35000 Kč

více informací

Proč si vybrat Hopi?

Naší předostí je vysoká orientace
na zákazníka a spokojené zaměstnance.

více o hopi
Pokrýváme celou Evropu
Stabilita, pružnost a bezpečnost v jednom
Poctivý zaměstnavatel
Kvalitní péče o zákazníka
Zvyšování efektivity
Dáváme prostor lidskému potenciálu

Společnosti,
které nám již důvěřují

Vybrané reference
P&G Tesco Lindt Ahold Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt Mondelez